PIBE

شعر نو مراقب باش زبانت سرت را می دهد بر باد

شعر نو مصراع دوم زبان سرخ سرسبز میدهد برباد

تعداد نتایج: 134 … زبان سرخ سر سبز برباد خواهدداد. شاعر جمشید ملکی. دیرگاهی یست سرم «راه»

شعر نو خودت باش

خودت باش. شاعر رضا میرفخرایی. اگه مست ِ دو تا استکان شرابی …. یا که مست ِ دو تا … من می دونم چرا بارون تنهایی بیرون نمیره … سرم به كارخودم باشد تو راچه سود! … هر چند که سرخ است زبان تو ولی باز … بیا که ذوقِ دمِ صبحِ گل‌های سرخ را، به باد داده‌ایم!

شعر های قشنگی که تا به حال خواندم….

تو تنها حرف تلخی را همیشه بر زبان آری؟ نمی‌رنجـــــم اگــر باور نداری … + نوشته شده در سه شنبه دهم دی ۱۳۹۲ ساعت 16:35 توسط عاشق شعر | 6 نظر … ناگهان چشم کسی سر به سرت می زارد … پس مواظب باش وقتی عابران سر به زیر … غمم این است كه چون ماه نو انگشت نمایی … یاد باد آن همه آزادگی و تاب و توانم آن لئیم است كه چیزی دهد و باز ستاند

نجواهای یک بغض لبریز

نجواهای یک بغض لبریز دلتنگم ، همین ، و این نیاز به هیچ زبان شاعرانه ای ندارد. … به به مبارک است ، دل خوش ، لباس نو دارند سور و سات عروسی می … آنچه آمد بر سرم را یار می فهمد فقط ای گلم هرکس … از کـجا آورده دست باد گیسوی تو را ؟ آستینت را … چشمهایت را مراقب باش ، می ترسم سگان عــاقبت در … بالقوّه سپید است زن اما زن ایــن شعـــر

مجموعه ی شعر ها – درد پوچ

و کرم ها بر روی استخوان های عشقم خواب می بينند،. و من خوابم نمي برد … مرد سبزی فروشی را تشخيص مي دهد … دل نگرانی هايش را باد مي برد … سرم شلوغ است، ديوانه هستم، شاد هستم … و موهايت، اگر مويی داشته باشی … يا تا که صورت خود را در برابر آينه های نو اصلاح نکرده باشم … صدايت زبان ندارد … نه فلورانس نايتينگل مراقب من است.

از غزل‌خوانی عاشقانه-عارفانه “فاضل نظری” تا شعری که چندین …

طفلک اگرچه دیر زبان باز کرده است. این چاکِ … عشق فرزندی که جان می داد و سودی هم نداشت … آی باد غارتگر از گناه ما مگذر … شعری که چندین بار تحسین (…) انقلاب را به همراه داشت … بخوان به نام پسر تا پدر دهد راهت … شعری که از منظر «امین شعر انقلاب»، نو، شیرین و پرمغز بود … الهی سایه ی لطفش همیشه بر سرت باشد.

سید حسین عمادی سرخی – واگویه های قلب مرد تنها

مرا، نیش زبان تو، به خاک پای تو انداخت … من، عاشق رژیم پر از چربی ام، بگو: احسنت، بر رژیم گذشته! درود باد قلب پر ترک … ای کاش، از بر می شدم، شعر زمستان را”* … روسری، وقتی که بر می داری، از روی سرت … عشق نو از برای کوچ ،از این کوچه، جوگیرم نکن از تمام این جهان؛ یک عشق مانده؛ پیش … تا دهد آبش، ببین، با چشم گریان می رود

حرفهای تکان دهنده

گاهى زبان هم در برابر تعریف تمجیدشان قاصر مى شود… … تنهایی یعنی درگیر دوست داشتن کسی باشی که دوستت نداره!! … پایکوبی با ترنم این سرود طرب انگیز نو روز و جشن شگوفه ها را بر گذار می نمایند ـ … بشارت میدهد تا از خواب سنگین زمستان بیدار شوند و روح تازه بخود گیرند و آنگاه این … سرم درد میکند… … تا که شعری گویم

زیباترین شعرهایی که تا به حال خوندم…

مراقب کسایی باش که هیچوقت نتونستم خوشحالشون کنم و بابت این تمامِ عمر شرمنده‌ام. جانِ من، عمرِ من، … یعنی که مهم نیست روزگار دارد چه بلایی سرم می‌آورد! یعنی که من در … کاش با شعر می شد از غم نان … او هولت می دهد: نترس! بپر! … گفتم اندر زبان چو درنامد … طبعی‌ست مشوّش‌تر، از باد خزان در من … بی نهایت بار از نو و از نو می نوشم و می‌نوشم.

شعر – اشعار خاطره انگیز

در صورتی که شعر خاصی در ذهن دارید که تداعی کننده خاطره ای شیرین برای … مردم بالا دست چه صفائی دارند چشمه هاشان جوشان گاو هاشان شیر افشان باد! … مژده دهی چون شود ارض و سماء پر ز نور / سالِ دگر سر رسید ماهِ نو آمد ز دور … می دهد آزارم و من اندیشه کنان غرق در این پندارم که چه می شد اگر باغچه خانه ما سیب نداشت … مراقب خودت باش مریمم.

مهر ۱۳۹۵ – اشعار اهلبيت عليهم السلام

اشعار شام غریبان – روضه تنور خولی – محمد امین سبکبار. وقتی به روی نیزه … در دست باد سرخ پرت می‌شود بلند. این گوش تیز … هفده سرِ به نيزه مرا اوج مي دهد … کمی مراقب پهلوی مادرم باشی. تو در بلند ترین نیزه منزلت کردی. به این بهانه مگر سایه سرم باشی … طفلان زبان بسته تو را می خوانند. ** … نداشت فایده از نو به خاک و خون جا کرد.

اشعاری از ته دل

با خودت صادق باش و نگران آنچه ديگران درباره ات فكر مي كنند نباش . … رئیس او را تشویق کرد و گفت همین طور به کارش ادامه دهد.

مولانا و استعاره عشق – پرتال جامع علوم انسانی

ترجمه و شرح مثنوی تقریبا به همه زبان‏های اسلامی و دست کم بخشی‏هایی از آن، به … عقاید ابن عربی را همقطار او، صدر الدین قونوی، همقطار مولانا، در قونیه درس می‏گفت. … بیشتر از شمس نشان می‏دهد، شمسی که مولانا وقت و بیوقت در ستایش او شعر سروده بود. … سبزه‏زاران می‏کند، و آنگاه به صورت«باد بهار»د/2746 یا معشوق پدیدار می‏شود که با …

نامِ من عشق است، آیا می شناسیدم؟

و من تمام این سال ها اندوه و شادی شعرهای خودم و دیگران را با شما شریک شده ام! … پی نوشت 13: هر که را دور کنی، دور و برت می آید/ از محبت چه بلاها به سرت می آید/ تا … هماره در برِ تو/ به رغم این همه اما زمانه می خواهد/ که خاک بر سرِ من باد و تاج بر سرِ تو!/ … و سلام بلند بالایی به تنهایی ات می دهد! … پی نوشت 13: از آن که با دلِ ما کرده ای، پشیمان باش.

الیاس علوی – blogfa

سعی کن مرده خوبی باشی … تو نیز “گوهرشاد” نیستی که دلت را در هرات بنا کنی و سرت را در مشهد … شهری که روزگاری عروس ِ خارمیانه بود و سرشار بود و پر از صدا بود و بعد باد آمد و همه ی صداها … لبخند می زنم، با لبخند جوابم می دهد و مشغول خوردن نان و چایش می شوم. … در بیرون یک صندلی مانده گی است و چند کتاب از شاعران بنام زبان فارسی.

بی صـــــــداتــر از ســـــکـوتـــــ

دل نوشتــه ♥ شعــــــــر. … ﻣﺮﺍﻗﺐ ﺁﺩﻣﺎﯼ ﺑﺎﺭﻭﻥ ﺻﻔﺖ ﺑﺎﺵ. ﺗﻮ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﺧﺎﮐﯽ … خــداوند اجـازه مـی دهد تماشاگرشان باشــی … … بهار زندگیتان بی انتها باد. سال نو مبارک … گریــــــه شاید زبان ضعـــف باشد … پشت سرم حرف بود.

“زنانگی های یک زن”

هر زن شعری ست که جهان را لطیف تر می کند/ “رضا دستجردی” … تازگی ها آن چنانی می شود// انتظارت کار دارد دست چشمم می دهد/ رفته رفته عینکم ته … که می آید به تو/ گاهی آدم عاشق نامهربانی می شود// صفحه ای از دفترم را باد با خود برد و … همیشه هستند افرادی که تو را می آزارند/ با اینهمه باز به مردم اعتماد کن/ فقط مراقب باش به کسی که یک بار …

متن پیام پر معنی ? | متن پیام

امــروز را بــه بــاد سپــردم! … عالم بزرگ به جوان گفت تا بحال کسی به تو گفت مواظب خودت باش ؟ … عشق را بر زبان نیاور تو تنها قلبم را برای هوس هایت خواستی قلب که تن خواستی و … ﻭ ﻣﻦ ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﺑﺎ ﺧﻮﺩ ﻣﯽ ﺍﻧﺪﯾﺸﻢ ﮐﻪ ﭼﻄﻮﺭ ﺷﻌﺮ ﻋﺎﺷﻘﯿﻤﺎﻥ ﺍﯾﻨﻄﻮﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺭﺍ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻣﯿﺪﻫﺪ … چون اگه این کاره بودی توی اتوبوس جاتو میدادی به اونپیر مردی که بالا سرت با عصا …

کلید آرامش | جملات تکان دهنده – blogfa

ولی افسوس امروزه از انسانها استفاده می شود و اشیا دوست داشته می شوند ! … “زمان” وفاداریه آدما رو ثابت میکنه نه “زبان” . . . . … بهترین شعر مرا قاب بکن … باد می آید و انگار تویی میگذری … دلهـــای شـکـسـتـه را رایـــگان جــوش مـی دهـــــد . … کلاه بر سرم مى گذارند انتظار زیادیست … شوخی با دیگران را فراموش نکن، در ضمن مراقب شوخی ها هم باش.

داستان های کوتاه

صفت سوم : مداد همیشه اجازه می دهد برای پاک کردن یک اشتباه، از پاک کن استفاده کنیم. … پس همیشه مراقب باش درونت چه خبر است. … مبادا لحظه سال نو لبخند را فراموش كنيد! نوروز: … او با شكوه تمام ، با يك حركت جزئي بالهاي طلاييش برخلاف جريان شديد باد پرواز مي كرد. … من چطور مي توانم بفهمم مردم چه مي گويند وقتي زبان آنها را نمي دانم ؟ “

كسي كه هيچ كس نبود ;حسين پناهي;

كسي كه هيچ كس نبود ;حسين پناهي; اشعار حسين پناهي. … سوت می کشد سرم از این همه نادانی پنهان شده. در اقیانوس نمی دانم ها ! تلویزیون روضه … ولی سرانجام شَته هم که باشی از پا خواهی افتاد! پس می ایستم … زیرِاین بارانِ نم نم که روح را نیز شستُ شو می دهد! … ولی از زبانم می ترسم ! … ِ سَرم …. و باد ، ندا داد : … آن دَم که پشت بر جهان نو ساخته،.

گلچین زیباترین اشعار در وصف یار | ستاره

شعر در وصف یار جزو ادبیات عاشقانه است و ظاهر محبوبی را شرح می‌دهد که با … در قالب‌های سنتی، تک‌بیت‌های ناب، شعر نو، شعر کوتاه و ترانه در وصف یار را … مستانه شد حدیثش پیچیده شد زبانش … چشم‌هایت را مراقب باش، می‌ترسم سگان … پریشان باد پیوسته دل از زلف پریشانش … داشتم می‌گفتم شال آبی‌ات را سرت کن.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر